Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 8.00-16.00 oraz w soboty od 8.00 do 13.00!Przeczytaj więcej

Sprzedaż hurtowa

Technologia

Urządzenia do filtracji i dezynfekcji wody dzielimy na kilka głównych grup ze względu na ich przeznaczenie.

Zanieczyszczenia mechaniczne

Podstawową grupą uzdatniaczy są urządzenia do filtracji zanieczyszczeń mechanicznych. Służą do eliminacji zanieczyszczeń mechanicznych takich jak drobinki piasku, gruboziarniste cząstki pojawiające się w wyniku korozji instalacji, inne zanieczyszczenia widoczne gołym okiem.

Powinny być zamontowane zawsze i niezależnie od źródła wody na wejściu instalacji w każdym domu. Najbardziej powszechnymi z tej grupy filtrów są klasyczne filtry sznurkowe, filtry polipropylenowe (piankowe)filtry siatkowe montowane w obudowach o wysokości 710 i 20".

Obecnie coraz częściej stosowane są filtry mechaniczne z płukaniem wstecznym. Są one dużo droższe od swoich klasycznych odpowiedników jednak gwarantują łatwość obsługi i nie wymagają wymiany wkładu filtracyjnego. Wystarczy kilka ruchów głowicą, aby oczyścić siatkę filtracyjną wykorzystując ciśnienie wewnątrz instalacji. Najbardziej popularnym jest filtr mechaniczny z płukaniem wstecznym Judo Easy Filt-B, występujący w kilku różnych wersjach z różnymi średnicami przyłączy. W naszej ofercie dostępne są również modele z zasilaniem elektrycznym, które nie wymagają żadnej obsługi i czyszczą się samoczynnie wedle ustawionego wcześniej programu.

 

Zanieczyszczenia fizykochemiczne - żelazo, mangan, siarczany, jony amonowe, wapń (kamień)

Tego typu zanieczyszczenia wymagają użycia różnych technologii w zależności od rodzaju i stopnia zanieczyszczenia. Finalnie wytrącone z wody różnego pochodzenia związki przechwytywane są przez specjalnie dobrane złoże filtracyjne. Czyszczenie złoża natomiast uruchamiane jest automatyczne przy użyciu głowic sterujących o określonej porze doby, najczęściej w nocy. W zależności od złoża, stężenia związków w wodzie, płukanie złoża odbywa się przy użyciu wody, roztworu solanki lub nadmanganianu potasu, który najczęściej używany jest przy dużych stężeniach żelaza i manganu i wykorzystaniu złoża o nazwie Greensand.

 

Bakterie i inne mikroorganizmy w wodzie

Zanieczyszczenia biologiczne spowodowane obecnością drobnoustrojów patogennych, np. bakterii, wirusów, glonów, grzybów, pierwotniaków i ich toksyn eliminuje się z wody na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest użycie tabletek chlorowych JASOL SOLID (podchloryn sodu) do całkowitej dezynfekcji lub do zastosowań doraźnych. Opis produktu, działanie, zastosowanie szerzej opisane jest w karcie produktu na stronie JASOL SOLID.

Drugą, coraz bardziej popularną metodą jest zastosowanie lampy UV. - niebawem szerszy opis lamp UV

 

Odwrócona osmoza - zestawy podzlewowe

Opis pojawi się wkrótce:)

 

Kolejność montażu urządzeń

Montując urządzenia uzdatniające należy zachować odpowiednią kolejność. Na rysunku poniżej prezentujemy szkic prawidłowo wykonanej instalacji zawierającej większość elementów wyżej opisanych.

Uzdatnianie i filtracja wody - kolejność montażu urządzeń

 

Większość opisanych powyżej urządzeń/systemów można zobaczyć ze szczegółowymi opisami na naszej stornie w dziale Filtracja wody. Jeżeli nie znajdujesz urządzenia, które zaspokoi Twoje potrzeby lub masz jakiekolwiek pytanie zapraszamy do kontaktu.

 

 

pixel