Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 8.00-16.00 oraz w soboty od 8.00 do 13.00!Przeczytaj więcej

Sprzedaż hurtowa

Zbiorniki do centralnego ogrzewania C.O.

Znaleziono 13 produktów

Zbiorniki do C.O. potocznie znane jako naczynia wyrównawcze, służą do zabezpieczenia instalacji przed wzrostem objętości wody jakie towarzyszą każdej instalacji centralnego ogrzewania przy zmianach temperatury czynnika.

Czy naczynie wyrównawcze jest niezbędne?

Zbiorniki przewidziane są do układów otwartych oraz zamkniętych, w których niezbędnym jest posiadanie bufora bezpieczeństwa w postaci zbiornika, który będzie absorbował wszelkie skoki temperatury.

Zbiorniki otwarte służą przede wszystkim w instalacjach na paliwo stałe. Utrzymując odpowiedni poziom wody w instalacji, przy wzrostach temperatury następuje zwiększenie objętości wody i poziom wody w zbiorniku wzrasta. Podczas ew. przegrzania instalacji, objętość wody może na tyle wzrosnąć, że wypełni całkowicie zbiornik a jej ew. nadwyżka zostanie odprowadzona do kanalizacji.

Zbiorniki ciśnieniowe (membranowe) wstępnie posiadają ciśnienie poduszki powietrznej na poziomie 2,5-3BAR (przy zbiorniku bez wody). Ciśnienie to należy systematycznie sprawdzać i uzupełniać jeśli spadnie poniżej wskazanej wartości na etykiecie zbiornika. Wykorzystywane są w układach zamkniętych w instalacjach ogrzewanych np. gazem.

W ofercie posiadamy również zbiorniki hydroforowe, dzięki którym stworzysz dowolny zestaw hydroforowy zasilający dom, pensjonat, hotel w wodę lub podniesiesz ciśnienie całej instalacji.

    pixel