Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 8.00-16.00 oraz w soboty od 8.00 do 13.00!Przeczytaj więcej

Sprzedaż hurtowa

Przetwornice częstotliwości (falowniki)

Znaleziono 13 produktów

Przetwornice częstotliwości potocznie zwane falownikami to urządzenia do utrzymywania stałego zadanego ciśnienia w instalacji. Najczęściej wykorzystywane są nawadniania ogrodów, szklarni, w systemach PPOŻ, jak również z powodzeniem służą do sterowania każdą instalacją wodną gdzie liczy się stałe, precyzyjne ciśnienie niezależnie od ilości odkręconych kranów i innych ujść wody, w ramach możliwości wydajnościowych i ciśnieniowych pompy.

Falowniki służą do sterowania pracą pomp głębinowych oraz pomp powierzchniowych (np. w instalacjach hydroforowych).

Zastosowanie falownika eliminuje konieczność montowania dodatkowego osprzętu w postaci wyłącznika ciśnieniowego, zabezpieczenia przed pracą na sucho, czy w przypadku pomp trójfazowych jakichkolwiek zabezpieczeń prądowych silnika. Nie jest konieczny również stosowanie zbiornika ciśnieniowego jednak zaleca się montaż małego zbiornika 8-12L w celu płynnej pracy falownika, dzięki której zapobiegniemy uderzeniom ciśnienia, gdy odkręcimy kurek z wodą.

Ogromnym atutem falownika jest fakt, pobór prądu zasilającego pompę jest wprostproporcjonalny do ilości odkręconych kurków z wodą. Dzięki temu możemy mówić w tym wypadku o sporych oszczędnościach energii elektrycznej.

    pixel