Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 8.00-16.00 oraz w soboty od 8.00 do 13.00!Przeczytaj więcej

Sprzedaż hurtowa

Pokrywy na studnie głębinowe - klasyczne

Znaleziono 42 produktów

Klasyczne pokrywy to pokrywy do zamknięcia rury osłonowej odwiertów głębinowych. Szczelne zamknięcie odwiertu jest konieczne aby uchronić jego wnętrze przed przedostaniem się cząsteczek stałych, mikroorganizmów i innych drobnoustrojów.

Posiadamy dwie wersje pokryw: wykonane są PVC i mosiądzu. Pokrywy z PVC w dolnej części mają zmontowany króciec ocynkowany do zamocowania rury tłocznej PE, dławicę przewodu elektrycznego i przewodów sond zabezpieczających pompę przed pracą na sucho oraz oczko do podwieszenia pompy głębinowej przy pomocy linki zabezpieczającej. W górnej części znajduje się króciec ocynkowany i dławica wspomnianych przewodów.

Pokrywy mosiężne studni głębinowych są skonstruowane nieco prościej. W dolnej części znajduje się jedynie krócić przyłączeniowy do złączki PE, otwory do zamocowania linki podtrzymującej pompę głębinową. W górnej części umiejscowiony został króciec tłoczny oraz dławica przewodu.

Odwiert, którego sercem jest pompa głębinowa, może być również wykończony w inny sposób np. przy pomocy tzw. złącza szwedzkiego (głowicy szwedzkiej). Wówczas rurociąg tłoczny nie wychodzi na powierzchnię. Jest zamocowany do głowicy szwedzkiej na głębokości poniżej strefy zamarzania i poprowadzony dalej w kierunku domu. Na powierzchnię wyprowadzony jest wyłącznie przewód elektryczny oraz linka zabezpieczająca, zamocowane bezpośrednio do eleganckiej nakładki (pokrywy) zabezpieczającej odwiert, wystającej ponad poziom gruntu. Tego typu wykonanie eliminuje konieczność wkopywania kręgu betonowego i stanowi walor estetyczny w każdym ogrodzie. Ponadto utrudnia kradzież pompy w rzadko zamieszkiwanych domostwach, bo do wyciągnięcia pompy głębinowej z odwiertu wymagany jest specjalny klucz.

    pixel