Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 8.00-16.00 oraz w soboty od 8.00 do 13.00!Przeczytaj więcej

Sprzedaż hurtowa

Ciśnieniowe zabezpieczenia przed pracą na sucho

Znaleziono 32 produktów

Podstawową funkcją ciśnieniowych zabezpieczeń przed pracą na sucho, jest wyłącznie pompy w przypadku spadku ciśnienia w instalacji, poniżej zadanego wcześniej poziomu minimalnego.

Ciśnieniowe zabezpieczenia przed pracą na sucho to grupa czujników, których cechą charakterystyczną jest króciec (przyłącze, najczęściej 1/4" lub 1/2"), za pomocą którego wkręcamy je do naszej instalacji poprzez wcześniej przygotowany trójnik (lub klasyczne pięciodroże hydroforowe). 

W przeciwieństwie do czujników przelewowych, woda nie przepływa bezpośrednio przez urządzenie. W większości działają na podobnej zasadzie jak zwykłe wyłączniki ciśnieniowe z tą różnicą, że gdy ciśnienie spadnie poniżej zadanego poziomu, czujnik wyłącza pompę. 

Ciśnieniowe zabezpieczenia przed pracą na sucho posiadają różne funkcje. Od tych najprostszych, odpowiedzialnych wyłącznie za zabezpieczenie pomp przed pracą na sucho, kończąc na tych bardziej rozbudowanych, które poza podstawową funkcjonalnością oferują również opcje takie jak wyłącznik ciśnieniowy z elektroniczną regulacją ciśnienia włączenia i wyłączenia, zabezpieczenie antymrozowe, czy np. funkcję automatycznego restartu jednostki pompującej po zadziałaniu suchobiegu.

Zastosowanie najbardziej rozbudowanego urządzenia eliminuje konieczność montażu dodatkowego wyłącznika ciśnieniowego, zbiornika hydroforowego i innych sterowników co zdecydowanie obniża koszta instalacji i sprawia że miejsce montażu wymaga naprawdę niewielkiej przestrzeni w porównaniu do klasycznych rozwiązań.

Oferujemy wyłącznie pewne i sprawdzone rozwiązania renomowanych producentów polskich i zachodnich.

W naszej ofercie dostępne są również pompy głębinowe, pompy zasysające, zbiorniki hydroforowe oraz akcesoria do stworzenia klasycznego układu hydroforowego.

    pixel