Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 8.00-16.00 oraz w soboty od 8.00 do 13.00!Przeczytaj więcej

Sprzedaż hurtowa

Sterowanie i zabezpieczenia pomp głębinowych, zatapialnych, powierzchniowych

Znaleziono 23 produktów

Każda pompa głębinowapompa zatapialna czy pompa powierzchniowa (np. hydroforowa) do samodzielnej pracy wymaga zastosowania odpowiednich zabezpieczeń i sterowania.

W przypadku pomp z silnikiem jednofazowym niezbędne minimum to zastosowanie skrzynki rozruchowej z kondensatorem a w połączniku ze zbiornikiem ciśnieniowym, tworząc zestaw hydroforowy, do pracy wymagany jest również wyłącznik ciśnieniowy. Niektóre z pomp skonstruowane są w taki sposób, że wszystkie niezbędne elementy posiadają wbudowane w swoją konstrukcję (jak np. E.SYBOX), pozostałe wymagają powyższego osprzętu, który można dodatkowo rozbudować o odpowiednie zabezpieczenie np. przed pracą na sucho czy sterownik monitorujący pracę pompy i sygnalizujący wszelakie nieprawidłowości w jej działaniu, co przyspiesza diagnostykę i rozwiązanie ewentualnego problemu. Idealnie swoją funkcję w tym zakresie spełniają przedstawione w tej kategorii np. sterowniki SMART polskiego producenta Omnigena.

W przypadku pomp trójfazowych skonstruowanie właściwie działającego układu jest nieco bardziej wymagające. Co prawda tego typu zestawy nie potrzebują do pracy skrzynek rozruchowych z kondensatorem, ale do sterowania i zabezpieczenia pompy, sterowniki muszą być bardziej rozbudowane, uwzględniając np. nieprawidłowości związane z różnicą napięcia na fazach silnika pompy czy zanikiem napięcia na jednej z faz.

W kategorii prezentujemy kompletne zabezpieczenia pomp głębiowych, zatapialnych i powierzchniowych. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego. Chętnie pomożemy w doborze odpowiedniego zabezpieczenia Twojej pompy, aby maksymalnie wydłużyć jej żywotność i spełnić wszystkie wymogi producenta, które są niezbędne przy rozpatrywaniu ew. naprawy gwarancyjnej.

    pixel