Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 8.00-16.00 oraz w soboty od 8.00 do 13.00!Przeczytaj więcej

Sprzedaż hurtowa

Wyłączniki ciśnieniowe

Znaleziono 47 produktów

Wyłączniki ciśnieniowe to urządzenia sterujące pracą pomp, bez których funkcjonowanie klasycznego, ciśnieniowego układu hydroforowego nie jest możliwe.

Użycie wyłącznika nie jest konieczne w sytuacji, gdy jego funkcje przejmuje np. przetwornica częstotliwości (falownik). Jest to rozwiązanie o tyle korzystne, że falownik daje nam możliwość ustawienia stałego ciśnienia, które utrzymywane jest w instalacji niezależnie od wielkości poboru wody z różnych ujęć np. jednocześnie odkręcając kurek wody w zlewozmywaku i pod prysznicem.

Rozróżniamy kilka typów wyłącznik ciśnieniowych:

  • klasyczne - działa w zakresie wcześniej ustawionego, w sposób mechaniczny (regulując dwie śruby pod pokrywką) ciśnienia startowego i wyłączania.
  • elektroniczne - najczęściej z małą regulacją ciśnienia startowego, ale bez regulacji ciśnienia wyłączania; wyłącza pompę, gdy wszystkie ujścia wody zostaną zakręcone i pompa osiągnie swoje maksymalne ciśnienie. W naszej ofercie występują również urządzenia, dzięki którym dokładnie możemy określić ciśnienie startowe i wyłączania pompy, w łatwy sposób ustawiając za pomocą przycisków i cyfrowego wyświetlacza, dodatkowo wzbogacone o zabezpieczenie przed pracą na sucho czy zabezpieczenia elektryczne.
  • klasyczne - bezpieczniki wzrostu ciśnienia - zabezpieczają pompę i instalację przed nagłym wzrostem ciśnienia.

W ofercie prezentujemy również wyłączniki do kompresorów. 

    pixel