Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 8.00-16.00 oraz w soboty od 8.00 do 13.00!Przeczytaj więcej

Sprzedaż hurtowa

Filtracja mechaniczna + lampa UV

2018-12-02
Filtracja mechaniczna + lampa UV

Kolejna instalacja wykonana. Tym razem naszymi Klientami byli właściciele ośrodka Elemels Planet, znajdującego się w samym centrum Ustronia. Tym samym dołączyli oni do grona naszych zadowolonych Klientów a my z czystym sumieniem możemy polecić Ośrodek Elemels Planet jako taki, w którym zdrowie i bezpieczeństwo osób wypoczywających jest najważniejsze.

Wykonana instalacja to zestaw bakteriobójczy składający się z filtra cząstek stałych oraz bakteriobójczej lampy UV. Zestaw ma za zadanie wstępnie przefiltrować wodę z przydomowej studni kopanej, znajdującej się w piwnicy budynku, następnie dzięki lampie UV "wyeliminować" wszystkie bakterie grupy coli i Escherichia Coli.

Aby lampa UV spełniła swój główny cel, którym jest dezynfekcja i wyeliminowanie wszelakich drobnoustrojów, które mogą zaszkodzić zdrowiu ludzkiemu, zachodzi potrzeba wstępnego oczyszczenia wody filtrem mechanicznym. Najczęściej spotykanym i najtańszym rozwiązaniem na rynku jest wkład siatkowy w klasycznej "słoikowej" obudowie, o odpowiednich gabarytach, w zależności od wydajności i stopnia zabrudzenia pompowanego medium. Główną wadą tego prostego rozwiązania jest konieczność systematycznego demontażu filtra, w celu przepłukania i doprowadzenia go do stanu "używalności". Cały proces zajmuje niemniej niż kilkanaście minut a kończy się najczęściej z wiaderkiem i mopem w ręku.

Dużo prostszym, mniej czasochłonnym i zdecydowanie przyjemniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie filtra mechanicznego z płukaniem wstecznym. Dobrym przykładem może być zastosowany w opisywanej instalacji Easy Filt-PB niemieckiego producenta JUDO, który idealnie wpasowuje się w oczekiwania Klienta. Jedyną kwestią, o którą dbać trzeba to sporadyczne przekręcenie głowicą filtra, które uruchamia funkcję samoczyszczenia. Podłączenie ujścia wody bezpośrednio do kanalizacji/kratki ściekowej eliminuje konieczność podstawiania wiaderka na czas samoczyszczenia, co finalnie sprawia, że ogół czynności jakie trzeba wykonać to przekręcenie głowicy kilka razy w jedną stronę oraz kilkukrotne przekręcenie powrotne w celu zakończenia procesu płukania wstecznego.

Jak każdy produkt, również Easy Filt-PB posiada droższe odpowiedniki. Jednym z nich jest jednostka wyposażona w posrebrzaną siatkę filtrujacą, która zapobiega namnażaniu się bakterii, inna natomiast posiada mechanizm automatycznego płukania wstecznego, który całkowicie eliminuje jakąkolwiek konieczność ingerencji człowieka w proces czyszczenia. Wszystko odbywania się automatycznie, dzięki sterownikowi i podłączeniu filtra do zasilania elektrycznego.

Sercem instalacji nie jest jednak filtr wstępny a lampa UV polskiego producenta TMA. To właśnie dzięki niej, właściciele i goście ośrodka Elemels Planet mogą spać spokojnie.

Sterylizator (lampa UV) wykorzystuje specjalny promiennik niskiego ciśnienia wytwarzający promienie UV o długości fali 254nm, które powodują reakcję fotochemiczną uszkadzającą DNA mikroorganizmów i ich dezintegrację. Woda wypływająca ze sterylizatora jest gotowa do natychmiastowego użycia. Sterylizacja promieniami UV nie powoduje zmian składu chemicznego wody.

Zamontowana jednostka posiada dodatkowo sterownik/sygnalizator funkcjami:
  • dźwiękowy czujnik uszkodzenia promiennika
  • optyczny wskaźnik uszkodzenia
  • optyczny wskaźnik zasilania
  • licznik czasu pracy
  • wyjście na elektrozawór
  • wyprowadzenie sygnału alarmowego
Dodatkowo właściciele ośrodka zdecydowali się zaopatrzyć w naszej firmie w Pakiet Serwisowy "Woda Czysta", dzięki któremu będziemy dbali o konserwację instalacji, stale monitorowali jej działanie, raz do roku wymienimy żarnik, oraz będziemy prowadzili systematyczne badania jakości wody w ośrodku.


Jeśli również posiadasz bakterie w wodzie, lub twoje zanieczyszczenie jest pochodzenia fizyko-chemicznego (byt duża ilość żelaza, manganu, wapna itd.) zapraszamy do kontaktu. Postaramy się wyjść problemowi na przeciw! Nie zawsze pomoc w każdej sytuacji jest możliwa czego powodem może być np. zbyt duże stężenie szkodliwych pierwiastków czy ogromny koszt inwestycji, na który Klienta po prostu nie stać. W większości przypadków jednak problem udaje się rozwiązać a Klienci mogą się cieszyć wodą zdrową i w 100% zdatną do spożycia. 

 

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2018
pixel