dowiedz się więcej

Przepompownie, tłocznie  Ścieki 

Przepompownia PKS-A 800 z tworzywa sztucznego - zestaw

Przepompownia PKS-A 800 z tworzywa sztucznego - zestaw


numer katalogowy: P01530
inne cechy pozycji: wersja A - nieprzejezdna


Przepompownie z tworzywa sztucznego typu PKS stanowią doskonałe rozwiązanie w zakresie odprowadzenia ścieków i zanieczyszczeń z różnego typu budynków. Są przeznaczone dla domków jednorodzinnych i stanowią optymalne rozwiązanie dla takich zastosowań. Mogą one być zabudowane w terenach nieprzejezdnych (PKS-A 800) i przejezdnych (PKS-B 800-32).

Studzienki posiadają odpowiednie dopuszczenie Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej (DIBt).

Dzięki produkcji studzienek we własnym zakładzie produkcyjnym zapewniana jest najwyższa i powtarzalna jakość. Studzienki wykonane są z tworzywa sztucznego jakim jest ekologiczny polietylen, co sprawia że są lekkie, odporne na korozje, można je bardzo łatwo czyścić, stabilne i całkowicie szczelne. Kompaktowe wymiary umożliwiają szybki montaż i nie wymagają wykonywania głębokich wykopów. Specjalne połączenie gładkich, nieporowatych powierzchni i podłoża studzienki redukuje tworzenie się osadów.

Studzienki oferowane są w formie gotowych przepompowni wyposażonych w wymaganą armaturę. System sprzęgający z zaworem zwrotnym, do którego podłączana jest pompa, ułatwia instalację i konserwację.


JUNG PUMPEN oferuje system dojrzały pod względem technicznym. Poniżej składowe systemu.
  1. Niezawodna pompa z mechanizmem rozdrabniającym MultiCut o dużej trwałości,
  2. Studzienka z tworzywa sztucznego PKS-800 o konstrukcji zabezpieczonej przed wyporem, obsługiwana z poziomu terenu,
  3. Urządzenie sterujące AD46ExM - również w wersji mikroprocesorowej - solidne i łatwe w obsłudze.

Ad.1 Pompa MulliCut

Szeroki wachlarz typów pomp, pozwalający na dokonanie optymalnego doboru dla każdego przypadku. Pompy zatapialne: z zewnętrznym, regulowanym mechanizmem rozdrabniającym, służącym do rozdrabniania zanieczyszczeń występujących zwykle w ściekach domowych, zapewniają najwyższy stopień niezawodności. Zastosowanie systemu rozdrabniania MultiCut umożliwia użycie przewodów ciśnieniowych o małych średnicach, już od DN 32. Więcej informacji na podstronie produktu.

Ad.2
Studzienka z tworzywa sztucznego PKS-800

Zbiornik z tworzywa sztucznego, posiadający dopuszczenie (Z.42.1-331) wydane przez Deutsches Institut fur Bautechnik (Niemiecki Instytut Techniki Budowlanej) (DIBt), o konstrukcji zabezpieczonej przed wyporem, wykonany z polietylenu nadającego się do recyklingu i odpornego na działanie korozji. Montowana w gruncie bez konieczności przeprowadzania robót budowlanych, Może być stosowana w strefach obciążonych ruchem pieszych i rowerzystów. W strefach ruchu pojazdów mechanicznych konieczne jest zastosowanie naszej przepompowni PKSD, wykonanej z tworzywa sztucznego albo OKS/KS, wykonanej z betonu.
Ad.3 Urządzenie sterujące AD46ExM


Układ sterowania włączaniem i wyłączaniem silnika pompy zatapialnej, w zależności od poziomu cieczy. Układ ten pracuje z 2 działającymi niezależnie od siebie zestykami poziomu, zwiększając niezawodność działania. Bogate wyposażenie seryjne i wyposażenie dodatkowe umożliwiają indywidualne dostosowanie rozwiązań do życzeń klienta. Alternatywą sterowania tradycyjnego może być mikroprocesorowy układ sterowania. Układy te można rozbudowywać modułowo, umożliwiając stworzenie sytemu zdalnej komunikacji i zdalnego sterowania.


 

PKS-A 800, PKS-B 800-32 - objętość zbiornika 220 litrów


Tam, gdzie należy zastosować studzienkę do wody zanieczyszczonej lub drenażowej do odwadniania działki, można zastosować łatwe w montażu gotowe studzienki i to bez ponoszenia znacznych kosztów. Specjalnie ukształtowane zaczepy transportowe umożliwiają łatwy transport i manewrowanie podczas pozycjonowania. Studzienkę można stawiać na nienaruszonym podłożu rodzimym, bez konieczności wykonywania prac betoniarskich. Przystosowana jest do zabudowy w miejscach o klasie A 15 i opcjonalnie B 125.

 


Główne zalety wykonania studzienki z Polietylenu:
  • Niewielka masa - polietylen jest o 90% lżejszy od betonu. Dzięki temu podczas transportu i montażu uzyskuje się znaczne obniżenie kosztów, które najbardziej odczuwa się w przypadku wystąpienia trudno dostępnych warunków montażowych.
  • Wysoka trwałość. Przepompownie przeznaczone do gromaczenia i tłoczenia ścieków fekalnych, poddane są silnemu oddziaływaniu czynników chemicznych. Na te działania polietylen jest uodporniony. Materiał ten gwarantuje wysoką wytrzymałość i odporność na na czynniki korozyjne.
  • Niskie koszty serwisowania. Gładkie powierzchnie nie sprzyjają tworzeniu się osadów. Dna studzienek wykonane są w wersji odpornej na tworzenei się osadów. Dwa aspekty wydłużający czas międzyinspekcyjny i zmniejszające nakłady finansowe.

Targi Frankfurt 2013 - prezentacja produktu
Przepompownia ścieków PKS Przepompownia ścieków PKS

pozycja na telefon
 

 Zapytaj o produkt
 

Zapytaj o dostępność pozycji
Poleć znajomym tę pozycję
Prześlij informacje o tym produkcie do:  

Inne produkty tego producenta:

Hebefix V - przepompownia

Hebefix V - przepompownia


1390.00 zł brutto


pozycja na telefon
Compli 300 E

Compli 300 E


6000.00 zł brutto


pozycja na telefon
WCfix 260 - przepompownia

WCfix 260 - przepompownia


1930.00 zł brutto


pozycja na telefon
Bezpieczne płatności internetowe:
Bezpieczne płatności internetowe
epompa.pl - Pompy i armatura
ul. 3 Maja 68, 43-450 Ustroń
tel. +48 33 854 44 44, +48 33 855 13 87
fax. +48 33 855 13 87 (wew. 30)
biuro(at)epompa.pl
więcej »