dowiedz się więcej

Aktualności  Przepompownia PKS-800 

29-03-2013

Przepompownia PKS-800

Kanalizacja ciśnieniowa z zastosowaniem systemów pompowych firmy JUNG PUMPEN - Ekonomiczne Rozwiązanie Odprowadzania Ścieków Komunalnych.             

Przepompownie z tworzywa sztucznego typu PKS stanowią doskonałe rozwiązanie w zakresie odprowadzenia ścieków i zanieczyszczeń z różnego typu budynków. Są przeznaczone dla domków jednorodzinnych i stanowią optymalne rozwiązanie dla takich zastosowań. Mogą one być zabudowane w terenach nieprzejezdnych (PKS-A 800) i przejezdnych (PKS-B 800-32).

Studzienki posiadają odpowiednie dopuszczenie Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej (DIBt).

Dzięki produkcji studzienek we własnym zakładzie produkcyjnym zapewniana jest najwyższa i powtarzalna jakość. Studzienki wykonane są z tworzywa sztucznego jakim jest ekologiczny polietylen, co sprawia że są lekkie, odporne na korozje, można je bardzo łatwo czyścić, stabilne i całkowicie szczelne. Kompaktowe wymiary umożliwiają szybki montaż i nie wymagają wykonywania głębokich wykopów. Specjalne połączenie gładkich, nieporowatych powierzchni i podłoża studzienki redukuje tworzenie się osadów.

Studzienki oferowane są w formie gotowych przepompowni wyposażonych w wymaganą armaturę. System sprzęgający z zaworem zwrotnym, do którego podłączana jest pompa, ułatwia instalację i konserwację.

JUNG PUMPEN oferuje system dojrzały pod względem technicznym. Poniżej składowe systemu.
  1. Niezawodna pompa z mechanizmem rozdrabniającym MultiCut o dużej trwałości,
  2. Studzienka z tworzywa sztucznego PKS-800 o konstrukcji zabezpieczonej przed wyporem, obsługiwana z poziomu terenu,
  3. Urządzenie sterujące AD46ExM - również w wersji mikroprocesorowej - solidne i łatwe w obsłudze.

Ad.1 Pompa MulliCut

Szeroki wachlarz typów pomp, pozwalający na dokonanie optymalnego doboru dla każdego przypadku. Pompy zatapialne: z zewnętrznym, regulowanym mechanizmem rozdrabniającym, służącym do rozdrabniania zanieczyszczeń występujących zwykle w ściekach domowych, zapewniają najwyższy stopień niezawodności. Zastosowanie systemu rozdrabniania MultiCut umożliwia użycie przewodów ciśnieniowych o małych średnicach, już od DN 32. Więcej informacji na podstronie produktu.
Ad.2 Studzienka z tworzywa sztucznego PKS-800

Zbiornik z tworzywa sztucznego, posiadający dopuszczenie (Z.42.1-331) wydane przez Deutsches Institut fur Bautechnik (Niemiecki Instytut Techniki Budowlanej) (DIBt), o konstrukcji zabezpieczonej przed wyporem, wykonany z polietylenu nadającego się do recyklingu i odpornego na działanie korozji. Montowana w gruncie bez konieczności przeprowadzania robót budowlanych, Może być stosowana w strefach obciążonych ruchem pieszych i rowerzystów. W strefach ruchu pojazdów mechanicznych konieczne jest zastosowanie naszej przepompowni PKSD, wykonanej z tworzywa sztucznego albo OKS/KS, wykonanej z betonu.Ad.3 Urządzenie sterujące AD46ExM


Układ sterowania włączaniem i wyłączaniem silnika pompy zatapialnej, w zależności od poziomu cieczy. Układ ten pracuje z 2 działającymi niezależnie od siebie zestykami poziomu, zwiększając niezawodność działania. Bogate wyposażenie seryjne i wyposażenie dodatkowe umożliwiają indywidualne dostosowanie rozwiązań do życzeń klienta. Alternatywą sterowania tradycyjnego może być mikroprocesorowy układ sterowania. Układy te można rozbudowywać modułowo, umożliwiając stworzenie sytemu zdalnej komunikacji i zdalnego sterowania.


 
Więcej informacji technicznych, szczegółowy opis, ceny produktów znajdują się na stronach:

PKS-A 800       PKS-B 800-32


Bezpieczne płatności internetowe:
Bezpieczne płatności internetowe
epompa.pl - Pompy i armatura
ul. 3 Maja 68, 43-450 Ustroń
tel. +48 33 854 44 44, +48 33 855 13 87
fax. +48 33 855 13 87 (wew. 30)
biuro(at)epompa.pl
więcej »